kursy fitness
SZKOŁA
FITNESS

Międzynarodowe Uprawnienia REPs

 

CPF Instruktor Fitness REPs

CPF INSTRUKTOR FITNESS - KURS AKREDYTOWANY MIĘDZYNARODOWYMI KWALIFIKACJAMI REPS

GDZIE BĘDĄ UZNAWANE TWOJE KWALIFIKACJE PO UKOŃCZENIU TEGO KURSU?
REPs zrzesza 10 krajów, w których wybrane placówki szkoleniowe nauczają według jednolitych zasad, takich samych we wszystkich krajach członkowskich. Państwa zrzeszone w REPs to: Nowa Zelandia, Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania, Irlandia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Republika Południowej Afryki, Belgia, Australia i Polska.


CO OTRZYMASZ?
Legitymację CPF z międzynarodową akredytacją REPS i prawo wykonywania zawodu w państwach zrzeszone w REPS to: Nowa Zelandia, Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania, Irlandia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Republika Południowej Afryki, Belgia, Australia i Polska. MY DAJĄC CI TAKĄ LEGITYMACJĘ WRAZ Z ICREPS ZAŚWIADCZAMY ZA TWOJE KOMPETENCJE i ZA POZIOM TWOJEJ WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI
CZY INNE LEGITYMACJE ŚWIADECTWA TEŻ TO DAJĄ?
Mało kto o tym wie, ale niestety nie, nawet dyplom uczelni i legitymacja o ukończonym kursie/specjalizacji instruktorskiej nie uprawnia do pracy w zawodzi w tych krajach!!!

DLA KOGO?
Szkolenie certyfikujące dla osób pragnących zostać instruktorem fitness, pracować w Polsce lub za granicą. 

 • dla osób, które chcą zostać instruktorami fitness i podjąć prace w fitness klubach.
 • dla tych którzy chcą nabyć umiejętności prowadzenia podstawowych form fitness
 • wszystkich dążących do perfekcyjnej techniki ćwiczeń


KONCEPCJA:

Kurs instruktorski to pierwszy etap do tego aby zostać instruktorem fitness. Obejmuje część teoretyczną i praktyczną, które obejmują wykłady z zakresu anatomii, fizjologii i biomechaniki dzięki którym zdobędziecie wiedzę, jak funkcjonuje nasze ciało podczas ruchu oraz nauczymy Was jak prowadzić zajęcia wzmacniające, podstaw tworzenia choreografii, pracy z muzyką. Kładziemy nacisk na technikę wykonywania ćwiczeń Kształtujemy Waszą osobowość instruktorską i uczymy od podstaw.


WYMAGANIA:
Kurs jest przeznaczony dla osób które uczęszczają minimum rok na różnego rodzaju zajęcia fitness lub maja doświadczenie w prowadzeniu zajęć fitness.


TWOJE KORZYŚCI:

 • poznasz tok lekcji fitness i jej budowę
 • nauczysz się jak tworzyć symetryczna choreografie
 • poznasz technikę wykonywania ćwiczeń wzmacniających
 • praca w frazie muzycznej
 • zdobędziesz solenną wiedzę z zakresu budowy ciała człowieka i fizjologii
 • umiejętności pracy na przyborach pod katem lekcji wzmacniających
 • pojęcie strechingu i ćwiczeń rozciągających

 

CZAS TRWANIA: 
6 weekendów + egzamin

PROWADZĄCY:
(Wrocław, Warszawa) Magda Sowińska,  Anna Kowalska, Amit Batra, Paweł Posłuszny


Po zdanym egzaminie otrzymujecie prestiżowy tytuł CPF INSTRUKTOR FITNESS z Międzynarodowymi Uprawnieniami ICREPS       DROGA ROZWOJU:
Zapraszamy absolwentów CPF INSTRUKTOR FITNESS o uzupełnienie wiedzy na szkoleniach doszkalających.

POLECANE:
CPF STEP
CPF WZMACNIANIE
CPF PRZYBORY
CPF PILATES
CPF ZDROWY KRĘGOSŁUP
CPF SZTANGI


CPF Instruktor Siłowni REPs

CPF INSTRUKTOR SIŁOWNI - GYM INSTRUCTOR - KURS AKREDYTOWANY MIĘDZYNARODOWYMI KWALIFIKACJAMI REPS

GDZIE BĘDĄ UZNAWANE TWOJE KWALIFIKACJE PO UKOŃCZENIU TEGO KURSU?
REPs zrzesza 10 krajów, w których wybrane placówki szkoleniowe nauczają według jednolitych zasad, takich samych we wszystkich krajach członkowskich. Państwa zrzeszone w REPs to: Nowa Zelandia, Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania, Irlandia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Republika Południowej Afryki, Belgia, Australia i Polska.


CO OTRZYMASZ?
Legitymację CPF z międzynarodową akredytacją ICREPS i prawo wykonywania zawodu w państwach zrzeszone w ICREPS to: Nowa Zelandia, Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania, Irlandia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Republika Południowej Afryki, Belgia, Australia i Polska. MY DAJĄC CI TAKĄ LEGITYMACJĘ WRAZ Z REPS ZAŚWIADCZAMY ZA TWOJE KOMPETENCJE i ZA POZIOM TWOJEJ WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI


CZY INNE LEGITYMACJE ŚWIADECTWA TEŻ TO DAJĄ?
Mało kto o tym wie, ale niestety nie, nawet dyplom uczelni i legitymacja o ukończonym kursie/specjalizacji instruktorskiej nie uprawnia do pracy w zawodzi w tych krajach!!!

WYMAGANIA DO PRAWA WYKONYWANIA ZAWODU INSTRUKTOR SIŁOWNI-GYM INSTRUCTOR:
Według standardów ICREPS osoba, która zakończy pozytywnie zdanym egzaminem kurs akredytowany GYM INSTRUCTOR może wykonywać zawód instruktora na siłowni, jest to także niezbędny i wymagany kurs aby móc wykonywać zawód: TRENER PERSONALNY.
Możesz więc kontynuować swój rozwój w kierunku trenera personalnego.

WYMAGANIA REPS aby wykonywać zawód trenera:

 • 1. Musisz ukończyć kurs akredytowany i zdać pozytywnie egzamin: CPF INSTRUKTOR SIŁOWNI,
 • 2. Musisz ukończyć kurs akredytowany CPF TRENER PERSONALNY i zdać pozytywnie egzamin. Więc ta akredytacja składa się z 2 modułów. U nas masz możliwość zrobienia obu modułów w atrakcyjnej cenie.


DLA KOGO?
Szkolenie certyfikujące dla osób pragnących zostać instruktorem na siłowni i mieć prawo pracować w Polsce lub za granicą.


KIM JEST INSTRUKTOR SIŁOWNI? GDZIE MOŻE PPRACOWAĆ?
Instruktor siłowni jest potrzebny w każdym klubie fitness z siłownią więc istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na kandydatów posiadających kwalifikacje i kompetencje tego zawodu. Instruktor siłowni pracuje na tak zwanych dyżurach, kiedy to opiekuje się klubowiczami, dba o ich bezpieczeństwo, zadowolenie i lojalność, jest bardzo ważnym ogniwem dbania o relacje z klubowiczami. Często instruktorzy siłowni wprowadzają również nowych klubowiczów w świat siłowni.

KONCEPCJA KURSU:
PROGRAM SPECJALIZACJI INSTRUKTORSKIEJ obejmuje kompleksową wiedzę i zajęcia praktyczne aby przygotować Cię wszechstronnie do pracy INSTRUKTORA SIŁOWNI.
Program obejmuje obowiązkowe moduły według standardów międzynarodowych i dodatkowo moduły które my uważamy za niezbędne. Podczas kursu teoria przeplatana jest praktyką i warsztatami praktycznymi, tak aby nie trzeba było uczyć się rzeczy na pamięć tylko poznawać je w praktyce.

ZOBACZ OGÓLNY PROGRAM KURSU:
ZARYS TEMATÓW: Jako certyfikowany CPF GYM INSTRUCTOR- INSTRUKTOR SIŁOWNI będziesz dysponować wiedzą i umiejętnościami z następujących tematów:

 • Etyka i zasady poprawnego zachowania w pracy
 • Zakresy obowiązków instruktora
 • Zasady pracy instruktora siłowni na dyżurze
 • Obsługa klienta, komunikacja
 • Zasady bezpieczeństwa, radzenie sobie z wypadkami i sytuacjami awaryjnymi
 • Podstawy treningu: rozgrzewka, tok treningu w zależności od celu
 • Komponenty sprawności
 • Promowanie aktywności fizycznej
 • Prowadzenie wywiadu
 • Podstawy fizjologii i treningu wytrzymałościowego
 • Anatomia funkcjonalna w praktyce
 • Pomiary składu ciała praktyka, pomiary fałdów i obwodów, masy należne typy sylwetek, bmi
 • Podstawy treningów wytrzymałościowych
 • Trening siłowy: różnorodność metod i systemów treningowych, podstawowe metody treningowe
 • Ćwiczenia na maszynach, ćwiczenia z wykorzystaniem hantli, sztangi, ławki
 • Prowadzenie i demonstrowanie ćwiczeń
 • Ćwiczenia rozciągające
 • Wstęp do periodyzacji


PLAN EDUKACJI TRENERA PERSONALNEGO:
7 dni szkoleniowych po ok. 6-7 h w weekendy zakończonych egzaminem. Po pomyślnym zdaniu egzaminu uczestnicy otrzymują legitymacje instruktorskie.

CZAS TRWANIA: 7 dni zajęcia odbywają się w weekendy plus 8 dzień egzamin.
Egzamin końcowy odbywa się około miesiąc po zakończeniu kursu, trwa 1 dzień, jest 2 etapowy - testy teoretyczne i praktyczne. 
Ewentualne powtórki są płatne 50 zł.

Prowadzący:
Zadbaliśmy o to, abyś wiedzę i umiejętności pozyskał od specjalistów w danych teamatach.
Dr Katarzyna Wysocka (wywiad, obsługa klienta, standardy pracy, komunikacja i obsługa klienta, trening siłowy), Dr Amit Batra (fizjologia wysiłków i teoria treningu), Dr Paweł Posłuszny (anatomia funkcjonalna, trening wytrzymałościowy), Mateusz Białas (trening siłowy), Mateusz Fusiecki (trening siłowy), Julia Fusieska (trening siłowy, trening kobiet, trening funkcjonalny),

CO OTRZYMASZ?
W ramach szkolenia otrzymujesz kompletne materiały szkoleniowe.
Po pomyślnym ukończeniu egzaminu tytuł CPF GYM INSTRUCTIR – instruktor siłowni Z AKREDYTACJĄ MIĘDZYNARODOWĄ REPS i legitymację instruktorską!

WYMAGANIA WSTĘPNE:
Minimum wykształcenie średnie, licencjat lub magister AWF lub fizjoterapia lub medycyna lub uprawnienia instruktora fitness lub doświadczenie w treningach co najmniej 1 rok.

DROGA ROZWOJU: Zapraszamy absolwentów do kontynuacji rozwoju na kursie CPF PERSONAL TRAINER oraz na warsztatach i szkoleniach doszkalających.

POLECAMY:
CPF MEDICAL FITNESS TRAINER
CPF TRENING FUNKCJONALNY
CPF PSYHODIETETYKA W PRACY TRENERA
CPF DIET COACH
CPF ŻYWNIENIE
CPF SUPLEMENTACJA
CPF TRENING METABOLICZNY


CPF Trener Personalny REPs

CPF TRENER PERSONALNY - KURS AKREDYTOWANY MIĘDZYNARODOWYMI KWALIFIKACJAMI REPS

GDZIE BĘDĄ UZNAWANE TWOJE KWALIFIKACJE PO UKOŃCZENIU TEGO KURSU?
ICREP zrzesza 10 krajów, w których wybrane placówki szkoleniowe nauczają według jednolitych zasad, takich samych we wszystkich krajach członkowskich. Państwa zrzeszone w ICREPs to: Nowa Zelandia, Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania, Irlandia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Republika Południowej Afryki, Belgia, Australia i Polska.


CO OTRZYMASZ?
Legitymację CPF z międzynarodową akredytacją ICREPS i prawo wykonywania zawodu w państwach zrzeszone w REPS to: Nowa Zelandia, Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania, Irlandia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Republika Południowej Afryki, Belgia, Australia i Polska. MY DAJĄC CI TAKĄ LEGITYMACJĘ WRAZ Z ICREPS ZAŚWIADCZAMY ZA TWOJE KOMPETENCJE i ZA POZIOM TWOJEJ WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI


CZY INNE LEGITYMACJE ŚWIADECTWA TEŻ TO DAJĄ?
Mało kto o tym wie, ale niestety nie, nawet dyplom uczelni i legitymacja o ukończonym kursie/specjalizacji instruktorskiej nie uprawnia do pracy w zawodzi w tych krajach!!!
WYMAGANIA DO PRAWA WYKONYWANIA ZAWODU:
Według standardów ICREPS aby móc wykonywać zawód: TRENER PERSONALNY WAŻNE!!!! po 1.: musisz ukończyć kurs akredytowany i zdać pozytywnie egzamin: CPF INSTRUKTOR SIŁOWNI, po 2. musisz ukończyć kurs akredytowany CPF TRENER PERSONALNY i zdać pozytywnie egzamin. Więc ta akredytacja składa się z 2 modułów. U nas masz możliwość zrobienia obu modułów w atrakcyjnej cenie.


DLA KOGO?
Szkolenie certyfikujące dla osób pragnących zostać trenerem personalnym pracować w Polsce lub za granicą. Praca trenera daje ci możliwość prowadzenia indywidualnej działalności lub pracy w klubie fitness lub innym miejscu związanym z rekreacja. Zarobki są bardzo dobre a praca przynosi dużo satysfakcji.

KONCEPCJA KURSU:
PROGRAM SPECJALIZACJI INSTRUKTORSKIEJ obejmuje kompleksową wiedzę i zajęcia praktyczne aby przygotować Cię wszechstronnie do pracy trenera personalnego.
Program obejmuje obowiązkowe moduły według standardów międzynarodowych i dodatkowo moduły które my uważamy za niezbędne:
Zobacz ogólny program kursu:
między innymi: metodykę prowadzenia treningów od wywiadu, poprzez testowanie, dobór i implementacje treningu, zasady bezpieczeństwa, etyki zawodu, różnicowanie treningu dla różnych potrzeb i wymagań, pedagogizację, metody podstawowe, średniozaawansowane i zaawansowane, wiedzę z zakresu stylu życia, odpoczynku, żywienia. Ponadto:

TWOJE KORZYŚCI:

 • Poznasz trening funkcjonalny w nowych rozwiązaniach- na sali fitness , na siłowni i sali treningu funkcjonalnego oraz na zewnątrz!!! i...bez użycia sprzętu na 2 metrach kwadratowych:-)
 • Nauczysz się skutecznie motywować klientów tak aby osiągali swoje cele!
 • poznasz i rozwiniesz swoje umiejętności pracy z przyborami takimi jak: stepy, togu, TRX, aerosling , piłki małe, duże, lekarskie, kettle bells, sztangi, platformy, tubingi,  rollery,
 • zdobędziesz widzę z tematyki  periodyzacji treningu, kształtowaniu zdolności motorycznych
 • poznasz progresję obciążeń w periodyzacji i w pojedynczej jednostce treningowej.
 • przedstawimy również gotowe pomysły na ciekawe treningi i różnorodne rozwiązania w toku lekcji


Szkolenie zawiera szereg lekcji pokazujących różnorodne modele prowadzenia treningu, ciekawe rozwiązania aby podtrzymać motywację klienta. Teoria przeplatana jest praktyką i warsztatami praktycznymi, tak aby nie trzeba było uczyć się rzeczy na pamięć tylko poznawać je w praktyce.
ZARYS TEMATÓW: Jako certyfikowany CPF Personal Trainer będziesz dysponować wiedzą i umiejętnościami z następujących tematów:

 • przeprowadzanie wywiadu i wywiadu zdrowotnego, analizy składu ciała, ocena postawy, ocena funkcjonalna ustalanie celów i periodyzacji treningów oraz stylu życia.
 • Anatomia funkcjonalna, fizjologia i energetyka wysłków, podstawy biomechaniki ćwiczeń
 • przeprowadzanie rozgrzewek dopasowanych do celu treningu,
 • podstawowy i zaawansowany trening kształtujący wytrzymałość , wytrzymałość siłową i siłę stosowany fitnessie
 • Adaptacja w treningu, planowanie i programowanie ćwiczeń
 • trening stabilizacyjny i CORE,
 • trening funkcjonalny, jako wszechstronna metoda pracy na treningu personalnym bez względu na to gdzie będziemy wykonywać, treningi z użyciem przyborów w treningu personalnym piłki małe, piłki fitball, lekarskie bosu, TRX, sztangi, hantle
 • nabędziesz umiejętności dawania alternatyw: ułatwiania i utrudniania ćwiczeń
 • podstawowy i zaawansowany trening siłowy z podziałem na realizacje celów klienta z pomocą wolnych ciężarów
 • trening wytrzymałościowy z nakierowaniem na realizację celów  klienta
 • periodyzacja i metodologia treningu z uwzględnieniem celu klienta,
 • rewelacyjne sposoby prowadzenia różnorodnych treningów-najnowsze metody!
 • prioprocepcja, stretching - ćwiczenia rozciągające
 • dobór i implementacje treningu, zasady bezpieczeństwa,
 • podstawy żywienia i suplementacji 
 • sposoby pozyskiwania klienta i sprzedaży treningów personalnych oraz kreowania własnego biznesu
 • trening w plenerze-przykładowe rozwiązania treningowe


PLAN EDUKACJI TRENERA PERSONALNEGO:
13 dni szkoleniowych po ok. 6-7 h w weekendy zakończonych egzaminem. Po pomyślnym zdaniu egzaminu uczestnicy otrzymują legitymacje instruktorskie.

CZAS TRWANIA: 13 dni zajęcia odbywają się w weekendy plus 14 dzień egzamin
Egzamin końcowy odbywa się około miesiąc po zakończeniu kursu, trwa 1 dzień, jest 2 etapowy - testy teoretyczne i praktyczne. 
Ewentualne powtórki są płatne 50 zł.

Prowadzący:
Zadbaliśmy o to, abyś wiedzę i umiejętności pozyskał od specjalistów w danych teamatach.
Dr Katarzyna Wysocka (wywiad, psychologia, sprzedaż, trening funkcjonalny, core, stabilizacja, stretching, trening metaboliczny), Dr Amit Batra (fizjologia wysiłków i teoria treningu), Dr Paweł Posłuszny (anatomia funkcjonalna, trening wytrzymałosciowy), Mateusz Białas (trening siłowy, trening metaboliczny), Mateusz Fusiecki (trening siłowy i periodyzaja), Julia Fusieska (trening siłowy, trening kobiet, trening funkcjonalny),


CO OTRZYMASZ?
W ramach szkolenia otrzymujesz kompletne materiały szkoleniowe.
Po pomyślnym ukończeniu egzaminu tytuł CPF PERSONAL TRAINER Z AKREDYTACJĄ MIĘDZYNARODOWĄ REPS i legitymację instruktorską!

WYMAGANIA WSTĘPNE:
Minimum wykształcenie średnie, licencjat lub magister AWF lub fizjoterapia lub medycyna lub uprawnienia instruktora fitness lub doświadczenie w treningach co najmniej 1 rok.

DROGA ROZWOJU: Zapraszamy absolwentów CPF PERSONAL TRAINER na warsztaty i szkolenia doszkalające.

POLECAMY:
CPF MEDICAL FITNESS TRAINER
CPF TRENING FUNKCJONALNY
CPF PSYHODIETETYKA W PRACY TRENERA
CPF DIET COACH
CPF ŻYWNIENIE
CPF SUPLEMENTACJA

Kontakt

Magda Sowińska, tel: 531 907 607
e-mail: m.sowinska@cpfitness.pl

Katarzyna Wysocka, tel: 608 435 555


Aktualności


 •  

 • MIĘDZYNARODOWE UPRAWNIENIA REPS

    

  PRAWO DO WYKONYWANIA ZAWODU: Nowa Zelandia, Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania, Irlandia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Republika Południowej Afryki, Belgia, Australia i Polska.

 • Polub nas na FACEBOOK'u


  Kursy fitness CPF

Najbliższe kursy fitness